POLECAMY

Strona Główna 2
 
strona:
-1-
-2-
-3-
 

BUDOWA WOLIERY ZEWNĘTRZNEJ
(Opublikowano: 2011-06-07)

Woliera, na świeżym powietrzu z dostępem światła słonecznego przez większość dnia to marzenie zapewne każdego hodowcy.
Również moim marzeniem było takie miejsce, gdzie ptaki czułyby się swobodnie, mogły by się rozmnażać w niczym nie skrępowanych warunkach, a że marzenia powinno się spełniać – szczególnie te własne – to miałem wytyczony kolejny cel w dążeniu do ulepszania swej hodowli ptaków.
Latem 2010 roku rozpocząłem „przymiarki” do zaadaptowania niewykorzystanej przestrzeni pomiędzy pomieszczeniem, gdzie mam woliery wewnętrzne a stodołą, miejscem gdzie kiedyś było szambo a później zbiorowisko wszelakich przeróżnych – jak to zawsze bywa – do niczego nie potrzebnych rzeczy.

Bardzo ważnym elementem w realizacji kolejnej „inwestycji” było szczegółowe zaprojektowanie w każdym detalu wszystkich czynności, które miały mnie przybliżyć do realizacji celu – budowy upragnionej woliery.


MIESZANKI DLA PTAKÓW
(Opublikowano: 2011-03-04)

Na polskim rynku znane są ogólnie 2 firmy produkujące mieszkanki dla ptaków.
Bayers dla linii Deli Nature oraz Versele Laga. Będąc na wystawie w Reggio Emilia nawiązałem kontakt z producentem mieszanek dla ptaków – firmą RAGGIO DI SOLE.

Oferta firmy RDS na tyle mi się spodobała, że postanowiłem w swojej hodowli wprowadzić mieszanki oraz pokarmy jajeczne właśnie tej firmy.
Badania przeprowadzone przez Włochów w 15 krajach, gdzie firma RDS ma swoje przedstawicielstwa wykazały, że hodowcy bardziej sobie cenią produkty RDS aniżeli Versele Laga nie wspominając o Bayers.


ORNITOLOGICZNE MISTRZOSTWA POLSKI
(Opublikowano: 2010-12-14)

Stało się !.
73 Ornitologiczne Mistrzostwa Polski za nami. W czasie 8 dni hodowcy wystawiali około 1600 ptaków (320 kolekcji i ponad 130 ptaków pojedynczych oraz 43 kolekcje kanarków harceńskich)!.

To były moje pierwsze mistrzostwa w roli wystawcy. Oczywiście po dyskwalifikacji moich mozaik czerwonych na wystawie związkowej oraz uzyskaniu małej ilości punktów przez żółtą mozaikę (przebarwione kolanka na czerwono) postanowiłem nie wystawiać kanarków – czego teraz bardzo żałuję bo w sumie mogłem wystawić pojedynczą czerwona mozaikę.

Wystawiłem natomiast moje hybrydy, za które na oddziałowej wystawie dostałem 357 pkt. Mistrzostwa okazały się być o tyle lepsze, że ptaki uzyskał bardzo dobry wynik – 363 punkty. Niestety ale to w „polityce” bywa zawsze jest jakie ale.
Ptaki zajęły 2 miejsce – 1 miejsce zajęła kolekcja (364 pkt), która na Mistrzostwach Śląska 2 tygodnie wcześniej dostała 328 punktów!!. Nie będę komentował tego faktu.

Oczywiście pokornie przyjmuję miejsce 2 - pomimo tego, że tylko 2 kolekcje były w tej sekcji, to zawsze tytuł Wicemistrza Polski. Dodam, że długo rozmawiałem w niedziele z sędzią oceniającym i sam przyznał, że w zasadzie mógłby pourywać tym, co wygrały kilka punkcików – no cóż – za duża to polityka jak na moje małe horyzonty hodowlane (mam na myśli 36 punktów różnicy w 2 tygodnie). Ale tyle tego – za rok będzie lepiej !!!! Obiecuję.
W ciągu 3 dni w galerii umieszczę zdjęcia z OMP.


WYCIECZKA DO REGGIO EMILIA
(Opublikowano: 2010-11-30)

W sobotę 20 listopada miałem przyjemność zwiedzić po raz drugi w swoim życiu wystawę i giełdę ptaków w Reggio Emilia we Włoszech.
Przygotowania do wyjazdy trwały długo – począwszy od zbiórki odpowiednich środków na zakupy ptaków po nastawienie psychiczne związane z samą, ciężką jazdą tak i z powrotem (tak zwany maraton).

Po osiemnastu godzinach jazdy autokarem w końcu udało się nam dostać w miejsce przeznaczenia, gdzie się mieszczą cztery potężne hale i powierzchni łącznej kilkudziesięciu tysięcy metrów kwadratowych.
Patrząc na ilość odwiedzających wystawę i giełdę to można powiedzieć, że ludzi było dużo, dużo więcej aniżeli rok temu
(w tamtym roku panowała „świńska grypa” i wielu ludzi się najogólniej bało przyjść w taki tłum).


MISTRZOSTWA ŚLĄSKA - RACIBÓRZ 2010
(Opublikowano: 2010-11-30)

W miniony weekend, można było zobaczyć wystawę zorganizowaną w ramach mistrzostwa Śląska w raciborskim ośrodku kultury.

Na wycieczkę udałem się ze znajomymi z Egzoty – mój wyjazd miał jeden cel, ocenić „konkurencję” przez Mistrzostwami Polski w czeladzi w sekcji „Hybrydy”. Rewelacji nie było – bastardy po czyżyku Magellana uzyskały trochę ponad 330 pkt, a samiczki czyżyka czerwonego – oceniane w tej samej kategorii – nie wiele lepiej. Również pojedyncze ptaki uzyskiwały mało punktów – taki stan rzeczy otwiera potencjalne szanse dla mojej kolekcji.

Zaskoczeniem było to, że ptaków nie wystawiał G. Zawadzki – ale z drugiej strony – mógł dokonać oceny kanarków kolorowych. 
strona:
-1-
-2-
-3-