POLECAMY

Hodowla awifauny europejskiej część 2HODOWLA AWIFAUNY EUROPEJSKIEJ /część 2/
(Opublikowano: 2012-02-04)

Jak już pisałem wcześniej poczyniłem kroki w celu rozpoczęcia hodowli rodzimych łuszczaków.
Uzyskana interpretacja z Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska z lipca 2011 r spowodowała, że wybrałem się w październiku do p. Mojmira Brazdila a dokładniej do uroczej miejscowości jaką są Lomnice nad Popelkou celem zakupów dzwońców mutacyjnych i czeczotek.

Po „podziwianiu hodowli” - jak to po czesku powiedział p. Brazdil, wybrałem sobie 3 dzwońce mutacji brązowej oraz czeczotkę mutacji brązowej. Co mnie pozytywnie zadziwiło otrzymałem na te ptaki potwierdzenie urodzenia w niewoli wraz z wskazaniem rodziców i dziadków danego ptaka wystawione przez lokalne starostwo powiatowe.

Będąc w Reggio Emilia dokupiłem sobie dzwońca mutacji izabelowej oraz czeczotkę izabelową.
Wiem, że jak na początek to może zbytnich efektów hodowlanych nie uzyskam, ale najtrudniejszy jest właśnie początek.

Moim celem jest propagacja hodowli rodzimych łuszczaków w Polsce. Pokazanie ludziom, że nie jest to przestępstwo, że można legalnie i nie należy się bać.
W maju może będą pierwsze młode, później OMP - mamy jednego eksperta w dziedzinie awifauny europejskiej zatem wg. mnie z oceną też nie będzie problemów. Liczę, że za moim przykładem pójdą inni i skończy się odławianie ptaków a ci hodowcy, którzy to czynią spojrzą życzliwym okiem na okazy hodowlane.

Źródło zdjęć: zdjęcia dzwońców, własne, zdjęcia czeczotek: ornieuropa.com